एसएलसी परिक्षा सान्तपूर्ण

दैलेखखवर समाचारदाता, दैलेख । एसएलसी परिक्षाको पहिलो दिन जिल्ला भरीकै सबै केन्द्रहरुमा परिक्षा शान्तपूर्ण भएको जिल्ला शिक्षा कार्यालयले जनाएको छ ।
विद्यार्थीका लागि फलामे ढोकाका रुपमा रहेको एस.एल.सी परिक्षाको पहिलो दिन अंग्रेजी बिषयमा जिल्लाभरका सबै केन्द्रहरुको परिक्षामा विद्यार्थीलाई सामान्य सचेत गराए पनि शान्त रहेको जनाइएको छ । लक्ष्छी मा. बी नौफेरी बालुवाटार, जनता मा.वि मण्टामाडु र सरस्वती मा.वि वईरीका परिक्षार्थीहरुको सिम्बोल नम्बर विग्रीएको भए पनि सबै सच्याईएको जिल्ला शिक्षा कार्यालय परिक्षा फाटका प्राविधिक सहायक भावगवत रिजालले जानकारी दिए । उनका अनुसार सिता जनसयोग उच्च माध्यामीक बिद्यालय अवलपराजुल र नारायण क्याम्पसका परिक्षा केन्द्रका ६ जना परिक्षार्थीलाई सचेत गराइएको थियो । परिक्षाको मर्यादा विपरित कार्यगरेकाले दुई केन्द्रका परिक्षार्थीको उत्तर पुस्तीका केहिबेर नियन्त्रण लिएर सचेत गराईएको प्राविधिक सहायक रिजालले जानकारी दिए ।

slc
यस वर्षको यसएलसी परिक्षामा नारायण क्याम्पस परिक्षा केन्द्रमा केन्द्राध्यक्ष देखि निरिक्षक सबै महिला बनाइएको छ भने ज्वाला उच्च मा.वि बेस्तडाका छ जना निरिक्षक नै महिला राखिएको जिल्ला शिक्षा कार्यालयले जानकारी दिएको छ । जिल्ला भरका आन्सीक र नियमित गरी ८हजार ४ सय २८ जना विद्यार्थीले परिक्षा दिने भए पनि २ सय २९ जना परिक्षार्थी अनुपश्थित भएको जिल्ला शिक्षा कार्यालयले जनाएको छ । परिक्षामा ९० विद्यालयका नियमति तर्फ ४ हजार ७ सय १४ जना र आन्सीक तर्फ ३ हजार ४ सय ८५ जना परिक्षार्थीले परिक्षामा उपश्थित भएर परिक्षा दिएको जनाइएको छ । परिक्षालाई मर्यादित बनाउन शुरक्षाकर्मी देखि परिक्ष अनुगमन प्रणालीलाई समेत प्रभावकारी रुपमा लैजाने तयारी भएको जिल्ला शिक्षा कार्यालयले जानकारी दिएको छ । यस वर्षको परिक्षामा ३८ बुदे आचार संहिता जारि गरिएको र हरेक केन्द्रमा एक जना अनुगमन कर्ता राखिएको जिल्ला शिक्षा अधिकारी विष्णु गोतामेले जानकारी दिए ।
जिल्ला भरीका ३० वटै परिक्षा केन्द्रमा प्रश्न पत्र र उत्तरपुस्तीका समयमै पुगिसेकेकाले परिक्षमा कुनै समस्या नआएको कार्यालय स्रोतले जानकारी दिएको छ । यस पटकको परिक्षामा पनि विगत जस्तै हेम सेन्टरमा परिक्षा दिन नपाउने ब्यवस्था मिलाइएको छ ।

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*